Co je Microsoft 365 a jaké jsou jeho výhody

Microsoft 365 (dříve Office 365) je soubor služeb, které v jednom prostředí přináší nejnovější funkce pro týmovou spolupráci. Zahrnuje nejen desktopové aplikace Office, které dobře znáte – třeba Word, PowerPoint a Excel, ale také emailové služby Exchange, online úložiště OneDrive a další cloudové funkce, které Vám umožní spolupracovat v reálném čase. Pro komunikaci s kolegy i studenty již nyní můžete využít kromě emailu také platformu Microsoft Teams, která umožňuje nejen posílat textové zprávy, ale i uskutečňovat audio/video-hovory a sdílet obsah z Vašich zařízení.

Všechny zprovozněné služby můžete používat na počítačích PC a MAC, ale také na tabletech a telefonech Android či iOS. Navíc máte možnost k těmto službám přistupovat i z Vašich soukromých zařízení, a to včetně instalace desktopových aplikací Office 365 (Word, PowerPoint, Excel a Outlook).

Nárok na desktopové aplikace Office 365 a jak je získat

Každý zaměstnanec na hlavní pracovní poměr a student AMU má k dispozici pět volných licencí Office 365. Licence je časově omezena pouze na aktivní dobu Vašeho studia či pracovního poměru. Po jeho skončení bude automaticky zrušena a nainstalované aplikace přejdou do omezeného režimu, kdy můžete dokumenty pouze prohlížet a tisknout, ale nemůžete vytvářet nové, ani současné upravovat.

Protože nainstalovaný Office 365 pravidelně ověřuje platnost licence skrze internet, nepřipojíte-li Vaše zařízení během 30dnů k internetu, dojde k vypršení licence na zařízení a přechodu aplikací do omezeného režimu. Po připojení k internetu bude licence (a plná funkčnost aplikací) opět automaticky obnovena.

Instalační balíček Office 365 (Word, PowerPoint, Excel a Outlook) si můžete stáhnout na portálu Office. Jako uživatelské jméno zadejte celou Vaši emailovou adresu, heslo je stejné jako do počítačové sítě AMU.

Více informací k jednotlivým službám

Rádi byste se již nyní seznámili s tím, jaké služby a jejich možnosti nabízí Microsoft 365? Než pro Vás připravíme všechny naše vlastní materiály a návody, můžete využít i informací dostupných na stránkách společnosti Microsoft. Mějte však na paměti, že ne všechny služby a jejich parametry jsou či budou na AMU dostupné tak, jak může být v těchto materiálech prezentováno. Rozcestník našich již hotových návodů najdete v sekci Návody.